Omakissa
YK 30.4.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 30.4.2016 Loppuu 30.4.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 17.4.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:30
Arvostelut alkavat 11:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.4.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola, Linna-hotelli
Toimihenkilöt

Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com

 

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 51 51 0 0 0
2 74 74 0 0 0
3 47 47 0 0 0
4 70 70 0 0 0
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 243 243 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n PT*Kiyoko Kats Big Royal 1 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC NOM
2 EXO n 22 FI*AzuLejo's Edema Ruh 1 Uros 10 (KAS) Klein Gasbarri Hana EX1 CAP
3 EXO n 22 Cyrridwen Grillage 1 Uros 11 (Nuoret) Klein Gasbarri Hana EX1
4 PER n 22 IT*Diciotto Carati Virginia 1 Naaras 3 (GIC) Klein Gasbarri Hana EX1 CACS
5 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB NOM BIS
6 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 4 (GIP) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPS NOM BIS
7 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
8 PER e 03 FI*Celestial's It takes 2 to Tango 1 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 NOM BIS
9 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 11 (Nuoret) Klein Gasbarri Hana EX1
10 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1 NOM
11 PER d 33 Sinihuiskan DingDong 1 Uros 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
12 PER e 33 Almigry OK Corral 1 Uros 17 (Veteraani) Kass Tellervo 1 NOM BIS
12 PER e 33 Almigry OK Corral 1 Uros 2 (SP) Busse Britta KM
13 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito 1 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
14 RAG a Gayaneh Gratia Illa 1 Naaras 3 (GIC) Klein Gasbarri Hana EX1 No Cert
15 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
16 RAG n 04 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip 1 Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB BIV
17 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
18 RAG n 04 Gayaneh Lobelia lunaris 1 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM BIS
19 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 3 (GIC) Lubrano Robert EX1 CACS
20 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
20 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 1 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB BIV NOM
21 RAG a 03 FI*BlackRain's Bossy One 1 Naaras 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB NOM
22 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Lubrano Robert KM
23 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 1 Naaras 6 (IP) Lubrano Robert EX1 CAGPIB NOM BIS
24 RAG a 04 Gayaneh Juno Primas 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
25 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
26 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
27 RAG f 03 FI*Celestial's Angel on My Shoulder 1 Naaras 11 (Nuoret) Klein Gasbarri Hana EX1 NOM
28 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS BIV NOM
29 RAG n 04 21 Gayaneh Kellicottia igitur 1 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
30 RAG n 04 21 Gayaneh Lilium igitur 1 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
31 RAG n 04 21 FI*Dollyblues MusicOfMyHeart 1 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
32 RAG a 04 21 Gayaneh Lepadella igitur 1 Uros 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
33 RAG a 04 21 Gayaneh Littorella igitur 1 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
34 SBI n FI*Felinessi Boris 1 Uros 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX1 CACIB
35 SBI n FI*Harebell Lancelot 1 Uros 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
36 SBI n FI*Felinessi Diana 1 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX2
37 SBI n FI*Helin's Anastasia Alma 1 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC BIV
38 SBI b FI*Harebell Luminous 1 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
39 SBI f FI*Harebell Luna 1 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX3
40 SBI f FI*Mainio's Aleksandra Aurora 1 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX2
41 SBI f FI*Rais-Kis Liinu 1 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC BIV
42 SBI f EE*Estrella Klaudia 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
42 SBI f EE*Estrella Klaudia 1 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
43 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Lubrano Robert KM
44 SBI n 21 FIN*JoJon Usambara 1 Naaras 3 (GIC) Klein Gasbarri Hana EX1 CACS NOM BIS
45 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Klein Gasbarri Hana KM
46 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Kass Tellervo 1 NOM
46 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB NOM
47 SBI h 21 FI*Pirimirrin Kaoliniitti 1 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
48 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Olivia 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV
49 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX3
50 MCO I / MCO n FI*Mainehaan Barbra 2 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo Abs
51 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan 2 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB
52 MCO II / MCO n 09 FI*Mainehaan Odessa 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana Abs
53 MCO II / MCO n 09 FI*Mainehaan Oosa 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1 NOM
54 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
55 MCO III / MCO n 23 Halvar vom Postsee 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC BIV
56 MCO III / MCO n 22 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
57 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Patricia 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
58 MCO III / MCO a 23 FI*Mostlycats Kosmos Blue 2 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM
59 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
60 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
61 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Jesse James 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP BIV NOM
62 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Krysos WinWin 2 Uros 1 (SC) Lubrano Robert Abs
63 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
64 MCO V / MCO d 22 FI*Halden coon's Ässä 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
65 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1 BIV
66 MCO V / MCO d 22 FI*Fullmoon's Knock On Wood 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX2
67 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert Abs
68 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 6 (IP) Lubrano Robert EX1 CAGPIB
69 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix 2 Uros 10 (KAS) Lubrano Robert EX1 CAP
70 MCO VI / MCO e 09 FI*Mostlycats Juniper Speck 2 Uros 3 (GIC) Lubrano Robert EX1 CACS
71 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 3 (GIC) Lubrano Robert EX1 CACS NOM
72 MCO VI / MCO d 03 22 Sarajen Star 2 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB BIV NOM
73 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
74 MCO VI / MCO g 09 23 FI*LovelyLife New Ages Niisku 2 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX2
75 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1 NOM
76 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 5 (IC) Klein Gasbarri Hana EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
77 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
78 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mainehaan Oswald 2 Uros 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
79 MCO VII / MCO ns 23 FI*Mainehaan Petra 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana EX1
80 MCO VII / MCO fs 22 FI*Remmler's Aaria Stella Polaris 2 Naaras 12 (Pennut) Klein Gasbarri Hana Abs
81 MCO I / MCO n FI*Vuorensinen Vidia 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
83 MCO VIII / MCO ns 09 22 Bruno Main Bastet, CZ 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
84 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Myrskypihlajan Iskelmäprinssi 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX2
85 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
86 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM BIS
87 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Kasmasiinin Donkey Kong 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV NOM BIS
88 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
89 NEM II / NEM n 09 21 Neska Lilianka*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
90 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
91 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC BIV
92 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
93 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX1 CACIB
94 NFO III / NFO n 22 Orion av Barnedroem 2 Uros 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC
95 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 10 (KAS) Klein Gasbarri Hana EX1 CAP NOM BIS
96 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB NOM
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
98 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Kehrääjän Siiri 2 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 No Cert
98 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Kehrääjän Siiri 2 Naaras 17 (Veteraani) Lubrano Robert 1 NOM
99 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
100 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX1 CACIB
102 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 7 (CH) Klein Gasbarri Hana EX2
103 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Lubrano Robert KM
104 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 4 (GIP) Lubrano Robert EX1 CAPS BIV NOM
105 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 2 (SP) Lubrano Robert KM
106 NFO VI / NFO f 03 FI*Kultahuiskan Geisha 2 Naaras 4 (GIP) Lubrano Robert EX1 CAPS NOM BIS
107 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 6 (IP) Lubrano Robert Abs
108 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) Lubrano Robert 2
108 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Klein Gasbarri Hana KM
109 SIB I / SIB n FI*Likimain Columbus Blue Jacket 2 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
110 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
111 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Egwene 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
112 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Betuel 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV
113 SIB III / SIB n 23 Zhu-Zha Sibirushka 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
114 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 1 (SC) Klein Gasbarri Hana KM
115 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 17 (Veteraani) Lubrano Robert 1 NOM BIS
115 SIB IV / SIB n 09 22 FIN*Amurin Esra 2 Uros 8 (PR) Klein Gasbarri Hana EX1 CAPIB
116 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
117 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI*Taigatassun Bianca 2 Naaras 9 (Avoin) Klein Gasbarri Hana EX1 CAC NOM
118 SIB IX / SIB w 62 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz 2 Naaras 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 NOM
119 BEN n 22 FI*Hiesun D' Artagnan 3 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
120 BEN n 24 FI*Hiesun Bonita Santa Maria 3 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
121 BSH n FI*Coventry's Lonely Wolf 3 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena Abs
122 BSH d Chieftain of Noblesse Oblige 3 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
123 BSH e FI*Saranellan Morden Fireglow 3 Uros 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
124 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM BIS
125 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
125 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM
126 BSH j FI*Brinelly Aurinko Nikki 3 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM
127 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
128 BUR n FI*Karvanverran JouluTaika 3 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
129 BUR n FI*Almond's Freyja 3 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
130 BUR n FI*Seirene Thaïs 3 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 BIV
131 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 3
131 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Vencliková Lena KM
132 BUR n Isä-Brownin Ushuaia 3 Uros 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
133 BUR a FI*Karvanverran Esme Azul 3 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
134 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB NOM BIS
135 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS
136 BUR b FI*Enigmatic Aenigma 3 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
137 BUR c FI*Pardofelis Va Va Voom 3 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte Abs
138 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM BIS
139 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
140 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
141 EUR e FI*Vinhaviiksen Salarakas 3 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
142 EUR as FI*Katinhännän Conchita RuPaul 3 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
143 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 2
143 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Kaae Dorte KM NOM
144 EUR n 22 FI*Feronian Vincent Victoriano 3 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
145 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Vencliková Lena KM NOM
146 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB
147 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena Abs
148 EUR f 24 Silkkiturkin Ruusunnuppu 3 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
149 EUR ns 23 FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka 3 Naaras 6 (IP) Vencliková Lena EX1 CAGPIB
150 KBL I / KBL n 22 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM BIS
151 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS NOM
152 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM NOM BIS
153 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 1 (SC) Kaae Dorte KM BIV
154 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS
155 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 5 (IC) Kaae Dorte Abs
156 OCI b 24 FI*Moosegrove Jada 3 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
157 OCI b 24 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck 3 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
158 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM
158 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Kaae Dorte KM NOM BIS
159 OCI c 24 FI*Woodcocks Love-a-Lot 3 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC NOM
160 SNO a 05 HR*Adriasnow Vale Glamourgan 3 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
161 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 4 Uros 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
162 ABY n FI*Link Monaimba Om 4 Naaras 5 (IC) Vencliková Lena EX1 CAGCIB BIV
163 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
164 ABY n PL*Adalbertus Theodor 4 Uros 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
165 ABY n FI*Link Malaika Mnia 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1 NOM
166 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP NOM
167 ABY n Hotchocolate Cleopatra 4 Naaras 10 (KAS) Vencliková Lena Abs
168 ABY a FI*Link Mochweo Blou 4 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS BIV
169 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS
170 ABY a FI*Lovedevotion Fantom 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM
171 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
171 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
172 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
173 ABY p FI*Laire Melian Marilla 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
174 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM NOM BIS
175 CRX I / CRX a FI*Lavender's Katariina Suuri 4 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
176 CRX I / CRX a FI*Pirtti-Viiksen Pikku-Piika 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
177 CRX II / CRX n 03 FI*Tuiscalo's Undo 4 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
178 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Shane Walsh 4 Uros 2 (SP) Busse Britta KM
179 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Tice Taio 4 Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP NOM BIS
180 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Busse Britta Abs
180 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 17 (Veteraani) Kaae Dorte Abs
181 CRX III / CRX e FI*Tuiscalo's Rico Que Sera Sera 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC NOM
182 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
183 CRX IV / CRX fs 03 24 FI*Lavender's Maria Pavlovna 4 Naaras 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
184 CRX IX / CRX w 61 Pallada of Sakura-Hana*RU *** 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 No Cert
185 CRX IX / CRX w 61 Oskar of Sakura-Hana*RU *** 4 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
186 DSP III / DSP f Wrinkleface Golden Coin 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
187 OLH a FI*Nenatnak Ain't I Saint 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP
188 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB NOM
189 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
190 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
191 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM NOM BIS
192 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Kaae Dorte 1 NOM BIS
192 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Kaae Dorte KM NOM
193 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
194 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM BIS
195 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta Abs
196 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Vencliková Lena KM NOM BIS
197 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
197 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
198 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
199 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
200 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
200 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM BIV
201 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt 4 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
202 RUS FI*Bessemjanka's Qaramell 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX2
203 RUS FI*Lolcat's Willow Rosenberg 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
204 RUS FI*Zarin Forget-me-not 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC NOM
205 RUS Ynahita Akvamarin, CZ 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX2
206 RUS Blue Wind Eternal Flame of Zarin 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX2
207 RUS FI*Lolcat's Queen Victoria 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 BIV NOM
208 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
209 RUS FI*Lolcat's Anya 4 Naaras 8 (PR) Kaae Dorte EX1 CAPIB BIV NOM
210 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
211 RUS FI*Lolcat's Jo 4 Naaras 10 (KAS) Kaae Dorte EX2
212 SIA n FI*Kelmikerhon Eedenistä itään 4 Naaras 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1 NOM
213 SIA n Michel Legrand Del Iris 4 Uros 10 (KAS) Vencliková Lena EX1 CAP NOM
214 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 3 (GIC) Vencliková Lena EX1 CACS
215 SIA b FI*Kelmikerhon Ihanuus I 4 Uros 9 (Avoin) Vencliková Lena EX1 CAC
216 SIA n 03 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM
217 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX2
218 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM BIS
219 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 7 (CH) Vencliková Lena EX1 CACIB
220 SPH II / SPH a 09 FI*Evilurbastet Robinson Crusoe 4 Uros 12 (Pennut) Vencliková Lena EX1
221 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 11 (Nuoret) Vencliková Lena EX1
222 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
223 SPH V / SPH n 03 32 Iton Grand Wizard 4 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
224 SPH V / SPH n 21 33 Argentum Agata 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta Abs
225 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS
226 HCL Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Kass Tellervo 1 NOM BIS
242 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta EXO n, PER d 03, PER e 33, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI f, SBI f 21, BAL b, CRX I, CRX II, DSP III, OSH a, OSH d 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03 24, SIA n 03, SOM n, SPH V, VET 3 42
Kaae Dorte BEN n 22, BEN n 24, BSH e, BSH j, BUR a, BUR b, BUR c, BUR d, EUR as, EUR n 22, OCI b 24, OCI n 24, ABY a, ABY p, CRX IX, OSH b 22, OSH n 25, RUS, VET 4 43
Kass Tellervo MCO I, MCO III, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO IV, SIB III, HCL, VET 1 34
Klein Gasbarri Hana EXO n 22, PER d 33, PER g 02 62, PER g 03, PER n 03, PER n 22, RAG a, RAG a 04 21, RAG f 03, SBI d 21, SBI n, SBI n 21, MCO II, MCO VII, NFO III, NFO IX, NFO V, SIB IV, SIB VIII 35
Lubrano Robert PER e 03, PER n 21 33, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG n 03, SBI b, SBI h, SBI h 21, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO VI, NFO VIII, SIB I, SIB IX, SIB VI, VET 2 39
Vencliková Lena BSH a 03, BSH d, BSH f, BSH g, BSH n, BUR h, BUR n, EUR d 22, EUR d 24, EUR e, EUR f 24, EUR ns 23, KBL I, MAN 51-52, OCI c 24, SNO a 05, ABY n, ABY o, CRX III, CRX IV, OLH a, OSH b 03 24, OSH f 24, SIA b, SIA n, SPH II, SPH IV 43
6 tuomaria.