Omakissa
KES-KIS 78. kansainvälinen kissanäyttely 13.3.2016
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 13.3.2016 Loppuu 13.3.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.1.2016 Ilmoittautuminen loppuu 8.2.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt Sunnuntain näyttely on TÄYNNÄ! (7.2.2016)

Näyttelypäällikkö:
 
Katja Patrikainen, katja.patrikainen@keskis.net, puh. 050 911 3135 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri: 
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Pääassistentti: 
Riikka Turpeinen, assistentit@keskis.net
Ruusukesihteeri: 
Päivi Hänninen, paivi.hanninen@keskis.net
Myyntipaikat ja rotupöydät Showlinkin kautta: 
Erika Paqvalin-Skurnik, Erika.Paqvalin.Skurnik@showlink.fi
Lisätietoja Näyttelymme on osa ShowlinkPets-tapahtumaa!

Ilmoittautuminen: 
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Siitos- ja kasvattajaluokat muodostuvat kuitenkin automaattisesti, jos kissa on ilmoitettu perusarvosteluun. Erikseen näistä tulee tehdä oma ilmoittautumisensa (kasvattajaluokan osalta valitaan joku omistetuista kissoista ja tälle kasvattajaluokka). Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 15.2.2016 jälkeen. 

Näyttelymaksut: 
  • FIFé-jäseniltä 37 € / kissa / päivä
  • KES-KIS-jäseniltä 33 € / kissa / päivä
  • FIFén ulkopuolisilta 50 € / kissa / päivä
  • Tarkistusluokka perusarvostelun yhteydessä 16 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu
  • Veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu.
  • Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
  • Kaverikissan eläinlääkärintarkastus 5 € / kissa
  • Näyttelyluettelo (yhdistetty molemmat päivät) sisältyy näyttelymaksuun
  • Ruusukkeet ovat maksuttomia ja vaihdettavissa leimoihin
Huomaathan, että näyttelymaksun eräpäivä on HETI. 

Leimakortilla maksettaessa leimakortti postitetaan näyttelysihteerille VÄLITTÖMÄSTI ja siihen kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakortin tulee olla perillä viikon sisällä ilmoittautumispäivästä!

Mikäli maksu tai leimakortti saapuu myöhässä, voidaan ilmoittautuminen hylätä. Kaikkien maksujen ja leimakorttien on oltava perillä 19.2. mennessä. Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. 

KES-KIS pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella. 

Huom! Yhden kissan näyttelymaksu sisältää yhden ihmisen pääsylipun. Sisään pääsee siis yksi ihminen per näyttelyyn ilmoitettu kissa. Mikäli kissan mukana saapuu useampi ihminen, on muiden ostettava pääsylippu erikseen. Pääsylipun voi ostaa etukäteen vuoden vaihteessa avautuvasta ShowlinkPets-tapahtuman verkkokaupasta tai näyttelyyn tultaessa ilmoittautumisen yhteydessä.  

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 77 77 0 0 0
2 132 132 0 0 0
3 80 80 0 0 0
4 98 98 0 0 0
Kotikissat 14 14 0 0 0
Yhteensä 401 401 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO ns FI*Chevhill's Eloise 1 Naaras 9 (Avoin) Schmid Camenisch Helena EX1 CAC
2 EXO n 03 22 FI*Sabrimin Revolution 1 Uros 9 (Avoin) Schmid Camenisch Helena Abs
3 EXO n 03 22 FI*Chevhill's Melker 1 Uros 10 (KAS) Schmid Camenisch Helena EX1 CAP
4 EXO a 03 24 FI*Chevhill's Lady Stardust 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef Abs
5 PER n FI*Mimosan Little Bad Girl 1 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB NOM BIS
6 PER n Almathea Boogie Night 1 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
7 PER a FI*Amabili's Sweet Serenade 1 Naaras 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena Abs
8 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 1 (SC) Schmid Camenisch Helena Abs
9 PER d FI*Mimosan Paranoid 1 Uros 12 (Pennut) Schmid Camenisch Helena EX1 NOM BIS
10 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef Abs
11 PER f FIN*Sabrimin Viva la Vida 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef Abs
11 PER f FIN*Sabrimin Viva la Vida 1 Naaras 17 (Veteraani) Edström Michael Abs
12 PER f FI*Mimosan Piece of Me 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
13 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef Abs
14 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 3 (GIC) Schmid Camenisch Helena EX1 CACS NOM
15 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 2 (SP) Schmid Camenisch Helena Abs
15 PER d 24 FI*BlueIce's Warwick 1 Uros 17 (Veteraani) Edström Michael Abs
16 PER g 22 FIN*Precious Kiss From a Rose 1 Naaras 2 (SP) Schmid Camenisch Helena KM NOM
17 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM BIS
18 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
19 PER d 03 Toy Tricksy Lenora Wanda 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef Abs
20 PER e 03 FI*Celestial's The Winner Takes it All 1 Uros 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena EX1 NOM
21 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
22 PER f 33 Sinihuiskan Ruusunnuppu 1 Naaras 8 (PR) Schmid Camenisch Helena EX1 CAPIB
23 PER d 21 33 Sinihuiskan Aryanna 1 Naaras 5 (IC) Schmid Camenisch Helena EX1 CAGCIB
24 RAG n FI*Utuinen Legend Of Apollo 1 Uros 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena EX1
25 RAG n FI*Barfait's Sunkiss 1 Naaras 6 (IP) Schmid Camenisch Helena EX1 CAGPIB
26 RAG n FI*Cat's-JM Classic-Glamour 1 Naaras 10 (KAS) Schmid Camenisch Helena EX1 CAP
27 RAG a Shinysky Dreamcatcher 1 Uros 7 (CH) Schmid Camenisch Helena EX1 CACIB
28 RAG a FI*Collicatin Banana Split 1 Naaras 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena EX1 BIV
29 RAG a FI*Uniklubin Royal Madeleine 1 Naaras 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena EX2
30 RAG a FI*Barfait's Rivaldo 1 Uros 6 (IP) Schmid Camenisch Helena EX1 CAGPIB BIV NOM
31 RAG a FI*Lumikuu EinoLeino 1 Uros 10 (KAS) Schmid Camenisch Helena EX1 CAP
32 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 6 (IP) Schmid Camenisch Helena EX2
32 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton 1 Uros 17 (Veteraani) Edström Michael 1 NOM BIS
33 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 1 Uros 6 (IP) Khaled Youssef EX1 CAGPIB
34 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 5 (IC) Schmid Camenisch Helena EX1 CAGCIB
35 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 1 Naaras 3 (GIC) Khaled Youssef Abs
36 RAG n 03 FI*Cat's-JM Hot-Kiss 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM BIS
37 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
38 RAG n 04 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip 1 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB BIV NOM BIS
39 RAG n 04 FI*Erkatin Alma Aurora 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
40 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
41 RAG a 03 FI*Celestial's When I was Your Man 1 Uros 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
42 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM BIS
43 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB
44 RAG a 04 FI*Lukanpuron Corona Borealis 1 Uros 3 (GIC) Schmid Camenisch Helena EX1 CACS
45 RAG a 04 FI*Cat's-JM Ice-Kiss 1 Uros 11 (Nuoret) Schmid Camenisch Helena EX1
46 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 12 (Pennut) Schmid Camenisch Helena EX1 BIV
47 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 12 (Pennut) Schmid Camenisch Helena EX1
48 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 9 (Avoin) Schmid Camenisch Helena EX1 CAC NOM
49 RAG f 03 FI*Celestial's Angel on My Shoulder 1 Naaras 12 (Pennut) Schmid Camenisch Helena EX1
50 RAG f 03 FIN*Calamarin Afrodite 1 Naaras 6 (IP) Schmid Camenisch Helena Abs
50 RAG f 03 FIN*Calamarin Afrodite 1 Naaras 17 (Veteraani) Edström Michael Abs
51 RAG g 04 FI*Uniklubin Tirlittan 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
52 RAG e 03 21 FI*Calamarin MrMuscle 1 Uros 6 (IP) Khaled Youssef Abs
53 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB BIV
54 SBI n FI*Harebell Lancelot 1 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
55 SBI n FI*Felinessi Diana 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
56 SBI n FI*Rais-Kis KissKiss 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef Abs
57 SBI a FI*Felinessi Aphrodite 1 Naaras 7 (CH) Schmid Camenisch Helena Abs
58 SBI b FI*Harebell Luminous 1 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
59 SBI b FI*JoJon Ribao Mei 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef Abs
60 SBI b FI*Mimitan Odette 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
61 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight 1 Naaras 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
62 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 4 (GIP) Schmid Camenisch Helena EX1 CAPS
63 SBI f Lara Croft Mystery Mask*RU 1 Naaras 7 (CH) Schmid Camenisch Helena EX1 CACIB
64 SBI f FI*Harebell Luna 1 Naaras 9 (Avoin) Schmid Camenisch Helena EX1 CAC
65 SBI g FI*Aamentassu Falli 1 Naaras 9 (Avoin) Schmid Camenisch Helena EX1 CAC
66 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM
67 SBI j Demian Griselda 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
68 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 1 Naaras 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
69 SBI c 21 Namib Sunrise Diabolo 1 Uros 17 (Veteraani) Edström Michael Abs
70 SBI d 21 FI*Aamentassu Aamor 1 Uros 7 (CH) Khaled Youssef Abs
71 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Khaled Youssef KM
72 SBI f 21 FI*Saca's Åll for Avantgarde 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1
73 SBI h 21 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes 1 Naaras 12 (Pennut) Schmid Camenisch Helena EX1
74 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
75 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
76 ACL VII / ACL ns 22 FI*Siriuksen EdithPiafCurl 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
77 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
78 ACL VIII / ACL as 03 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
79 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen NidaCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
80 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
81 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
82 ACS VII / ACS fs 22 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
83 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
84 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
85 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM
86 MCO I / MCO a FI*Goldenstream's You Are The One 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
87 MCO II / MCO n 09 FI*RoseLion's Dream Girl 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
88 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
89 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta Abs
90 MCO III / MCO n 22 PL*Aspenville Farmer 2 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
91 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Damareos 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
92 MCO III / MCO a 22 FI*Goldenstream's You Can Do It 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM
93 MCO III / MCO n 22 FI*Kasmasiinin Daffy 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
94 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
94 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM BIV NOM
95 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
96 MCO III / MCO n 22 FI*Enzahin Lonesome Rider 2 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
97 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB BIV
98 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX2
99 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Marskin I Do Anything For Love 2 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
100 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Dust In The Wind 2 Uros 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
101 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Kasmasiinin Desiree 2 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
102 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 6 (IP) Mösch Sabine EX1 CAGPIB BIV NOM
103 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 8 (PR) Mösch Sabine EX1 CAPIB
104 MCO IV / MCO n 03 22 FI*RoseLion's Carefree Marvel 2 Uros 8 (PR) Mösch Sabine EX2
105 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine Abs
106 MCO IV / MCO n 09 22 FI*DiamondTails' Mickey Rourke 2 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine Abs
107 MCO IV / MCO n 03 22 S*Carpe Feline's Zirenius 2 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP
108 MCO V / MCO f 22 FI*KingLeo's Champagne Supernova 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
109 MCO V / MCO d 25 Mainelyclassic Even Song 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
110 MCO V / MCO d 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM
111 MCO V / MCO d 22 PL*Dark Age Fantasia 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
112 MCO V / MCO d 23 FI*FireFox Garfield 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
113 MCO V / MCO g 23 FI*Chamberlain Born To Be A Star 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
114 MCO V / MCO e 22 FI*HeavyMeows Betty Boop 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
115 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX2
115 MCO V / MCO f Beartooth Mountain Lola 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
116 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM
117 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB BIV NOM
118 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX2
119 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
120 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
121 MCO VI / MCO f 09 22 Zosia Dwa Formaty*PL 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
122 MCO VI / MCO f 09 FI*Hiesun Lady Evil 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
123 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Ain't 2 Proud 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
124 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Keep It Dark 2 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
125 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 6 (IP) Edström Michael EX2
126 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
127 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
128 MCO VI / MCO f 09 22 FI*DiamondTails' Minnie Driver 2 Naaras 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB BIV NOM BIS
129 MCO VII / MCO ds 22 Alwaro Gladiator 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
130 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
131 MCO VII / MCO fs 22 FI*KingLeo's Dance Little Sister 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
132 MCO VII / MCO fs 23 FI*LovelyLife Lucky Leia 2 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX2
133 MCO VII / MCO fs 22 Coon Classic Black Cherry 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV NOM
134 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
135 MCO VII / MCO gs 22 Pediro Sweet Lions Toscana 2 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
136 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
137 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Vuorensinen Ian 2 Uros 3 (GIC) Mösch Sabine EX1 CACS BIV NOM
138 MCO VIII / MCO ds 03 22 Ziomal Dirigo*PL 2 Uros 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
139 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*Moggi Dry Marttiini 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
140 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Kasmasiinin Donkey Kong 2 Uros 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
141 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Escape's Good Charlotte 2 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 NOM
142 MCO VIII / MCO es 09 22 FI*Daybreak's Miss Moneypenny 2 Naaras 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP
143 MCO IX / MCO w 62 FI*CheNiCoon's FeelixValentino 2 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
144 MCO IX / MCO w 64 FI*Vuorensinen Simba 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
145 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS BIV
146 NEM I / NEM n Kaplya Neva's Mystery 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
147 NEM I / NEM n 21 Akonit Blue Veil 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
148 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
149 NEM I / NEM a 21 FI*Mickasen Camelia 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
150 NEM I / NEM n 21 Jasmine Iz Tverskogo Knyazhestva 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
151 NEM I / NEM n 21 Salomea Sineva 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX2
152 NEM I / NEM n FI*NonServiam Arntor 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
153 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
154 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
155 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
156 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV
157 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Shadegrown 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
158 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP NOM
159 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Edström Michael Abs
160 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
161 NFO III / NFO n 24 FI*FoxyPaw's Mannish Boy 2 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
162 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
163 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Lucky Brown 2 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
164 NFO IV / NFO n 09 24 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover 2 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
164 NFO IV / NFO n 09 24 FIN*FoxyPaw's Full Time Lover 2 Uros 1 (SC) Edström Michael KM
165 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*Lolcat's Princess Diana 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
166 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron 2 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB NOM BIS
167 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
167 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
168 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
169 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM
170 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
171 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
171 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
172 NFO VI / NFO d 09 FI*Mirkulan Julia Domna 2 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
173 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1 BIV NOM
174 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Tähtitassun Sweet Adeline 2 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX2
175 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 2 (SP) Mösch Sabine KM
176 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 4 (GIP) Mösch Sabine EX1 CAPS BIV
177 NFO VI / NFO f 03 FI*Kultahuiskan Geisha 2 Naaras 6 (IP) Mösch Sabine EX1 CAGPIB NOM
178 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
179 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Honey Bee 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV
180 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*FoxyPaw's Sugar Sweet 2 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX2
181 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita Abs
182 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
183 SIB II / SIB a 09 FI*Eswood Fintelligens 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC BIV
184 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
185 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 3 (GIC) Edström Michael Abs
186 SIB III / SIB ny 24 Ivolga Sibaris*RU 2 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
187 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Vili Vikkelä 2 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC NOM BIS
188 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elayne 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
189 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV NOM BIS
190 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Goldenspot's Galilea 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
191 SIB V / SIB f 24 FI*Cherrytail's WonderGirl 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC NOM BIS
192 SIB V / SIB d 22 FI*LeonisMinoris' Meteor Mambo 2 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
193 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
194 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita Abs
195 SIB II / SIB a 09 FI*Lumikissan Uljas Poika 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX2
195 SIB VIII / SIB as 09 FI*Lumikissan Uljas Poika 2 Uros 13c (Määrittely) Lukasik Daria SIB a 09
196 SIB VIII / SIB ds 09 FI*Lumikissan Unna Unelmainen 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
197 TUA V / TUA f FI*Felesin Gratus 2 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
198 TUA VII / TUA ns FI*Felesin Ville Valo 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
199 TUA IX / TUA w 63 FI*Elekatin Princess Annabel 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
200 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM BIV
201 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
202 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
203 BEN n 24 FI*Starglitters Linnea 3 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
204 BEN n 24 S*Leopardettes Golden Gandalf 3 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria Abs
205 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
206 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Onnen hetki 3 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz Abs
207 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keiju Lammenpei 3 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
208 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Suukko Poika 3 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
209 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC BIV
210 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sitkeä Onnen Soturi 3 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
211 BML II / BML fs 11 31 FI*Topisan Fanny 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
212 BSH a FI*Coventry's Endymion 3 Uros 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
213 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 No Cert
214 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
215 BSH d FI*Aurantia's Bengal Tiger 3 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
216 BSH ns 11 FI*Gnome's Britannia Silver 3 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
217 BSH ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB NOM
218 BSH ns 22 64 Vale of Proud's Honeybee 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz Abs
219 BSH ns 22 64 Vale of Proud's Ichona 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz Abs
220 BUR n FI*Almond's Freyja 3 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX2
221 BUR n FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me 3 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1 NOM
222 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM
223 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
224 BUR a FI*Beneloben Fantacy Fanny 3 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
225 BUR b FI*Enigmatic Aenigma 3 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
226 BUR b FI*Mama-Alcialon Father's Son 3 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz Abs
227 BUR b Dashers Magic Valley*RU 3 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
228 BUR b FIN*Ravissant Anía Addamía 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
228 BUR b FIN*Ravissant Anía Addamía 3 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
229 BUR b FI*Aficats Don't Mess With ME! 3 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB BIV
230 BUR b FI*Flea's Hoku Nalunalu 3 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
231 BUR b FI*Flea's Moku Nawiliwili 3 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX2
232 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
233 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM BIS
234 BUR g FI*Shu-Shun Sweet Peppermint 3 Naaras 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
235 BUR h FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
236 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
237 BUR h FI*Shu-Shun Kaunis Minea 3 Naaras 8 (PR) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPIB
238 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP NOM BIS
239 CYM 53 / CYM n 09 53 FI*Pikkeen Pippuri 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
240 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
240 EUR w 62 Paavo 3 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM BIS
241 EUR n FI*Pinkkitassun Ian 3 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
242 EUR n 22 FI*Pinkkitassun Jorma 3 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
243 EUR n 24 FI*Pinkkitassun Dorothy 3 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
244 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Jonas 3 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
245 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Jóhanna 3 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
246 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Unelma 3 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS BIV
247 EUR ns 22 FI*Dream-World's Super Salty 3 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
248 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Elle 3 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
249 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
250 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
251 KBL I / KBL w 62 FI*Kuriton Cinderella 3 Naaras 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
252 KBL I / KBL n 22 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1 NOM BIS
253 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Lukasik Daria KM NOM BIS
254 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria Abs
255 KOR FI*Tatsutan Yoana Susarma-Caru 3 Naaras 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
256 KOR FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
256 KOR FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam 3 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM BIV
257 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 6 (IP) Lukasik Daria EX1 CAGPIB
258 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP
259 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
260 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
261 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Meamoons MX A Be Yourself 3 Uros 8 (PR) Lukasik Daria Abs
262 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
263 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
264 OCI n 24 FIN*Moosegrove Herói Honrado 3 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM
265 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
266 OCI a 24 FI*Amare-Cattus Aquarius 3 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
267 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 1 (SC) Lukasik Daria KM
268 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 3 (GIC) Lukasik Daria EX1 CACS
269 OCI b 24 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice 3 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB BIV NOM
270 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
271 OCI b 24 Happy Lady Tigrillo, CZ 3 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
272 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
272 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Lukasik Daria KM NOM
273 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
274 OCI bs 24 FI*Moosegrove Iron Tiger 3 Uros 5 (IC) Lukasik Daria Abs
275 SIN Aiko Fán Gòu 3 Naaras 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
276 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
277 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
278 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC BIV NOM BIS
279 ABY n PL*Adalbertus Theodor 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
280 ABY n FI*Link Malaika Mnia 4 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
281 ABY n Hotchocolate Cleopatra 4 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
282 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita Abs
283 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS NOM
284 ABY a FI*Link Mochweo Blou 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB BIV
285 ABY a FI*Lovedevotion Fantom 4 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
286 ABY ns FI*Taiga-Kissat Silver Miio 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
287 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
288 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
289 BAL d 21 FIN*Mummeli Twixinho Jesse 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 3
289 BAL d 21 FIN*Mummeli Twixinho Jesse 4 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
290 CRX I / CRX n FI*Peppycat's Luke Skywalker 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
291 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Don Quijote 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José Abs
292 CRX II / CRX b 09 FI*Ballerina's Scheherazade 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
293 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX2
294 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Tice Taio 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
295 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
296 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
297 CRX II / CRX b 03 FI*Spectrolite Tango Desiré 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
298 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
298 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
299 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Vickie Lynn 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José VG1
300 CRX III / CRX d FI*Ballerina's Count Paris 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC BIV
300 CRX III / CRX ds FI*Ballerina's Count Paris 4 Uros 13c (Määrittely) Mösch Sabine CRX d
301 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
302 CRX III / CRX f 24 FI*Piupaws Fire & Soul of Sekhmet 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
303 CRX III / CRX j FI*Saca's Violet Verse 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX2
304 CRX III / CRX d 22 FI*KittyLady's Sex On The Beach 4 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
305 CRX IV / CRX f 03 FI*Spectrolite Kuutytönkorento 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
306 CRX V / CRX n 24 FI*Ballerina's Sancho Panza 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
307 CRX V / CRX ns 24 FI*Tuiscalo's Fuuga 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
308 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM BIV NOM BIS
309 CRX VI / CRX n 03 24 Antonio Pink Princess*PL 4 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
310 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Vasten mun kasvojani 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
311 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
312 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici 4 Uros 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB
313 OLH a FI*Nenatnak Ain't I Saint 4 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
314 OLH a 24 FI*Noxx Allegro 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
315 OLH ns 22 FI*Mummeli Sofinho Yanino 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
316 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
317 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
318 OSH n Durrdana's Black Betty 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna Abs
319 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB
320 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
321 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 3
321 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
322 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
323 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José Abs
324 OSH a 24 FI*WildHawk's Chesmu Cheveyo 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José Abs
325 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP NOM
326 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
326 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
327 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
328 OSH b 22 FI*Orifame Pirttihirmu 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
329 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
329 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
330 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
331 OSH c 24 FI*Orifame Oikeinnurin 4 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine EX1 CACIB
332 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM BIS
333 OSH n 03 FI*Sultsinan Pieni sydän 4 Naaras 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
334 OSH n 03 FI*Sultsinan Inky Pinky 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
335 OSH f 03 FI*Mummeli Galoozinha Unica 4 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine Abs
336 OSH b 02 21 FI*Omenatarhan Part Time Lover 4 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
337 OSH ns 03 24 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna Abs
338 RUS FI*BlueKaramel Blue Bell 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
339 RUS Ruskis Veroschka of Katzenhof 4 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
340 RUS FI*Lolcat's Queen Victoria 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX2
341 RUS Habeebas Gracious Georgina 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 BIV NOM
342 RUS FI*BlueKaramel Caipiroska 4 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
343 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
344 RUS FI*Lolcat's Peter Pan 4 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
345 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
346 RUS FI*Lolcat's Anya 4 Naaras 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB BIV NOM
347 SIA a FI*Plan-A Mon Dieu 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
348 SIA a FI*Plan-A Isontalon Antti 4 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
349 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
349 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
350 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
351 SIA h FI*Choose Echoes In Your Heart 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
352 SIA a 21 FIN*Desmodus Flying Finn 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 4
352 SIA a 21 FIN*Desmodus Flying Finn 4 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
353 SIA d 21 FI*Santuzzan On Your Toes 4 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
354 SIA b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM
355 SIA b 03 FIN*DeLaSoul's Lion In Winter 4 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José Abs
355 SIA b 03 FIN*DeLaSoul's Lion In Winter 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita Abs
356 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
357 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
357 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
358 SOM a FI*Kharn-Ka Blue Moment 4 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine Abs
359 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
359 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
360 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
361 SPH IV / SPH f 03 Kaylee's Padme' 4 Naaras 1 (SC) Mösch Sabine KM NOM
362 HCL James Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Schmid Camenisch Helena Abs
362 HCL James Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef Abs
363 HCL Jeremias Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Schmid Camenisch Helena Abs
364 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Schmid Camenisch Helena 1 NOM
365 HCL Noora Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM BIS
365 HCL Noora Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Schmid Camenisch Helena 2
366 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Schmid Camenisch Helena 1 NOM BIS
367 HCS Caesar Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM
367 HCS Caesar Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
368 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM
369 HCS Nuutti Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta Abs
370 HCS Zven Landers Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 3
371 HCS Kerttuli Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
372 HCS Sanni Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
400 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACL VIII, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO IV, NFO VIII, SIB III, VET 1 42
Gustaitiene Jurgita ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO IX, NFO I, NFO II, NFO IX, NFO V, SIB II, SIB VI, SIB VIII, VET 2, VET 3, VET 4 40
Khaled Youssef EXO a 03 24, PER d 03, PER f, PER g 02 62, PER n, PER n 03, RAG a 03, RAG e 03 21, RAG g 04, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 21, SBI b, SBI d 21, SBI f 21, SBI h, SBI j, SBI n, SBI n 21, VET Kotikissat 40
Koskenkangas Marjatta Kat 2 tark, ACL VII, ACS III, ACS VIII, MCO III, MCO V, NEM I, TUA IX, TUA VII, HCS 38
Krogh Minna Kat 4 tark, ABY n, ABY ns, BAL b, BAL d 21, CRX II, CRX V, CRX VI, CRX VIII, OLH a 24, OLH ns 22, OSH a 25, OSH b 02 21, OSH b 22, OSH d 24, OSH n, OSH ns 03 24, SIA a 21, SIA f, SOM n, SOM o 39
Lukasik Daria Kat 2 tark, BEN n 22 32, BEN n 24, BSH a, BSH d, BUR g, BUR j, BUR n, EUR f 22, EUR n, EUR n 22, EUR n 24, EUR ns 23, KBL I, KOR, MAN 51-52, OCI a 24, OCI b 24, OCI bs 24, SIN 39
Martinez Vizcaino Juan José ABY a, BAL w 67, CRX I, CRX III, CRX IV, DRX VIII, OLH a, OSH a, OSH a 24, OSH n 03, OSH n 24, OSH n 25, RUS, SIA a, SIA b 03, SIA c, SIA d 21 40
Mösch Sabine Kat 4 tark, ACL III, ACL IV, MCO II, MCO IV, MCO VIII, NFO VI, SIB IV, SIB V, TUA V, OSH b 25, OSH c 24, OSH f 03, SOM a, SPH II, SPH IV 39
Pruchniak Ireneusz BEN n 22, BML I, BML II, BSH ns 11, BSH ns 22 64, BUR a, BUR b, BUR d, BUR h, CYM 53, EUR as 22, EUR d 22, EUR ns 22, EUR w 62, OCI n 24 38
Schmid Camenisch Helena EXO n 03 22, EXO ns, PER a, PER d, PER d 21 33, PER d 23, PER d 24, PER e 03, PER f 33, PER g 22, RAG a, RAG a 04, RAG a 21, RAG c 04, RAG f 03, RAG n, SBI a, SBI c, SBI f, SBI g, SBI h 21, HCL 40
10 tuomaria.