Omakissa
Kes-Kis 76. kansainvälinen kissanäyttely 14.06.2015
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 14.6.2015 Loppuu 14.6.2015
Ilmoittautuminen alkaa 14.3.2015 Ilmoittautuminen loppuu 11.5.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.5.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 310   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jämsän jäähalli
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja rotupöydät: Sanna Snellman-Junna,
sanna.snellman.junna@gmail.com, puh. 040 964 7447 (iltaisin)
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net
osoite: Pappilantie 8 a 2, 40900 Säynätsalo
puh: 050 328 6888 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Raha-asiat: Päivi Tammelin, paivi.tammelin@keskis.net

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Ilmoittautuminen: Mikäli kissa osallistuu kahteen luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen molempiin luokkiin.
Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 11.5.2015 jälkeen.
 
Näyttelymaksu: 37 / 33 euroa. Näyttelymaksun eräpäivä on näyttelyssämme sama kuin ilmoittautumispäivä! Myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä. Viitenumeroa on ehdottomasti käytettävä.
Peruuttamattomat ja maksamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta.

Leimakortit: Leimakortit ovat käytössä. Leimakortti lähetettävä välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakortin tulee olla perillä viimeistään viikon kuluessa ilmoittautumispäivästä! Mikäli leimakortti saapuu myöhässä, voidaan ilmoittautuminen hylätä.

Kes-Kis pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta
kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.

Ruusukkeet ja näyttelyluettelo: näyttelymaksu sisältää ruusukkeet ja näyttelyluettelon.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 75 75 0 0 0
2 108 108 0 0 0
3 61 61 0 0 0
4 63 62 1 0 0
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 310 309 1 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Chosen-One Rockstar Riddick 1 Uros 8 (PR) Báliková Katarina EX1 CAPIB
2 EXO n 22 IT*Best Wishes Samantha 1 Naaras 1 (SC) Báliková Katarina KM
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 7 (CH) Báliková Katarina EX1 CACIB BIV NOM BIS
4 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 7 (CH) Báliková Katarina EX1 CACIB NOM BIS
5 EXO n 24 FI*Cherish's Nacho 1 Uros 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
6 EXO f 22 FI*Cherish's Pudding 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM BIS
7 EXO g 21 33 FI*Cherish's Oatcake 1 Naaras 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1 NOM
8 PER w 62 Miwian Rubic of Amabili 1 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS NOM
9 PER n FI*Kultaviiksen Don Juan 1 Uros 5 (IC) Báliková Katarina Abs
10 PER n FI*Cherish's Oreo 1 Uros 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1
11 PER n FI*Kultaviiksen Nightwish 1 Uros 12 (Pennut) Báliková Katarina EX2
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
13 PER d FI*Kultaviiksen Magic Slim 1 Uros 9 (Avoin) Báliková Katarina EX1 CAC
14 PER d Vitas Little Desire of Venuksen 1 Naaras 11 (Nuoret) Báliková Katarina EX1 NOM
15 PER fs FIN*Kuutsa's Jing and Jang 1 Naaras 17 (Veteraani) Spijker Charles 2
15 PER fs FIN*Kuutsa's Jing and Jang 1 Naaras 2 (SP) Báliková Katarina KM
16 PER d 22 FI*Kultaviiksen Elmore James 1 Uros 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB NOM BIS
17 PER g 22 FIN*Precious Kiss From a Rose 1 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM BIS
18 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Captain Nemo 1 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
19 PER ds 22 62 Fairy 4 U Jumanji 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
20 PER fs 22 62 Changes Nina Hagen of Kultaviiksen 1 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
21 PER f 03 FI*AzuLejo's Astral Romance 1 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM BIS
22 PER f 03 FIN*Amysantti Coconut Shake 1 Naaras 17 (Veteraani) Spijker Charles 1 NOM BIS
22 PER f 03 FIN*Amysantti Coconut Shake 1 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
23 PER ns 03 FIN*Kissankäpälän Arnold S. 1 Uros 17 (Veteraani) Spijker Charles 1 NOM
23 PER ns 03 FIN*Kissankäpälän Arnold S. 1 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
24 PER n 03 24 FI*Chosen-One Lacy Looker 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
24 PER n 03 24 FI*Chosen-One Lacy Looker 1 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB NOM
25 PER n 33 FIN*Cherish's Hotcake 1 Naaras 10 (KAS) Báliková Katarina EX1 CAP NOM
26 PER a 33 FIN*Jasmirin Danny-Boy 1 Uros 17 (Veteraani) Spijker Charles 2
26 PER a 33 FIN*Jasmirin Danny-Boy 1 Uros 6 (IP) Báliková Katarina EX1 CAGPIB NOM
27 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1 NOM
28 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP NOM
29 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
30 MCO I / MCO n FI*Enzahin No Compromise 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
31 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Kog`Maw 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
32 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Nothing To Fear 2 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS NOM
33 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
34 MCO II / MCO n 09 FI*Unikuun Daybreak Dragon 2 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
35 MCO II / MCO n 09 FI*RoseLion's Dream Girl 2 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
36 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Miss Fortune 2 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV
37 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky 2 Uros 6 (IP) Serrai Stéphanie EX1 CAGPIB
38 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 2
38 MCO III / MCO a 22 FIN*Escape's Jethro Tull 2 Uros 3 (GIC) Báliková Katarina EX1 CACS
39 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 5 (IC) Báliková Katarina EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
40 MCO III / MCO n 22 Løve Hulen's Rumba 2 Naaras 5 (IC) Báliková Katarina EX1 CAGCIB
41 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Carlos Santana 2 Uros 9 (Avoin) Báliková Katarina EX1 CAC
42 MCO III / MCO n 22 FI*Laramillan Kitty Cat 2 Naaras 11 (Nuoret) Báliková Katarina EX1
43 MCO III / MCO n 22 FI*Hemingway's Ixchel 2 Naaras 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1
44 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 6 (IP) Báliková Katarina EX1 CAGPIB
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB NOM
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
47 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Pikkumetsän Tyrande Whisperwind 2 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Indiana Jones 2 Uros 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
49 MCO V / MCO d S*Coppermines Thor 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV NOM
50 MCO V / MCO d 23 FI*Magnificat RED VELVET 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
51 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant Sophia Loren 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX2
52 MCO V / MCO f 22 FI*Daybreak's Karenza 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
53 MCO V / MCO f FI*Vuorensinen Rosetta 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
54 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM
55 MCO V / MCO f 22 FI*Valier's Medea 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
56 MCO V / MCO d 22 FI*Vuorensinen Baloo 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
57 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Make A Wish 2 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu Abs
58 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Stout-hearted I Love You 2 Naaras 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS BIV NOM
59 MCO VI / MCO f 09 24 A'Eileen Nova Axis Star, CZ 2 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
60 MCO VI / MCO g 03 22 FI*Chamberlain Vanilla Sky 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu Abs
61 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
62 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX2
63 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain Xspecially For You 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
64 MCO VI / MCO f 03 22 FI*Marskin Greta Garbo 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
65 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
66 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
67 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Nice `N` Easy 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
68 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu Abs
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB NOM BIS
70 MCO VII / MCO ns FI*Satinante's Tristan Fridolf 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
71 MCO VII / MCO ns FI*NineTales Funny Face 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
72 MCO VII / MCO ds 22 FI*LovelyLife Lucky Lordi 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
73 MCO VII / MCO ds 23 FI*SolarWind's Anubis 2 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
74 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chatvallon Prince Guillaume 2 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
75 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HoneyCoon's Black Sabbath 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
76 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chatvallon Milady Anastasia 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
78 MCO VIII / MCO fs 03 FI*SolarWind's Athene 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
79 MCO VIII / MCO ds 03 22 Ziomal Dirigo*PL 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
80 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Made Like This 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
81 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Why Not? 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne Abs
82 MCO IX / MCO w 62 FI*NomenEst Blonde Venus 2 Naaras 5 (IC) Spijker Charles Abs
83 MCO IX / MCO w 64 FI*Escape's Paloma Faith 2 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS NOM
84 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 11 (Nuoret) Báliková Katarina EX1 NOM
85 NEM I / NEM a 21 Quintana Eel Cherubino*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1
86 NEM II / NEM ns 03 21 FI*Eswood A Smooth Cloud 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne Abs
87 NEM II / NEM n 09 21 FI*FeliMau Chili 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
88 NEM II / NEM n 03 21 FI*Pikku-Priin Adorable Venni 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
89 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM
90 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Fast Surprise 2 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
91 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
92 NFO II / NFO n 09 FI*Vihurin Jack Daniel's 2 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
93 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1 BIV NOM BIS
94 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter 2 Uros 6 (IP) Spijker Charles EX1 CAGPIB NOM
95 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Cloud Nine 2 Uros 6 (IP) Spijker Charles EX2
96 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS
97 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Nalle-Puhin Gil Grissom 2 Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS BIV
98 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
98 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB
99 NFO IV / NFO a 09 23 FI*Koivunpesän Halko 2 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
100 NFO IV / NFO n 03 23 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB NOM
101 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM
102 NFO IV / NFO n 03 22 FI*FoxyPaw's Lazy Ike 2 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX2
103 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jarkko Valtee 2 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX3
104 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron 2 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV NOM
105 NFO IV / NFO n 03 23 FI*Koivunpesän Tuohi 2 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP NOM
106 NFO V / NFO d 22 IT*Norr Venn's Your Summer Dream 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
107 NFO V / NFO f 24 FI*Raudaskosken Ka-Boom Curiosity 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
108 NFO VI / NFO f 02 63 FI*Ninatte's Apricot Lady 2 Naaras 3 (GIC) Báliková Katarina EX1 CACS BIV
109 NFO VI / NFO d 09 22 FI*ArcticWilds Crossfire 2 Uros 7 (CH) Báliková Katarina EX1 CACIB
110 NFO VI / NFO f 09 22 S*Cederskogens Nellie Nefrit 2 Naaras 9 (Avoin) Báliková Katarina EX1 CAC
111 NFO VI / NFO f 09 FI*Vihurin Four Roses 2 Naaras 12 (Pennut) Báliková Katarina Abs
112 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Felicis Enna 2 Naaras 4 (GIP) Báliková Katarina EX1 CAPS
113 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 10 (KAS) Báliková Katarina EX1 CAP
114 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 6 (IP) Báliková Katarina EX1 CAGPIB BIV NOM
115 NFO VI / NFO g 09 23 FI*Nalle-Puhin Esmeralda 2 Naaras 10 (KAS) Báliková Katarina EX1 CAP
116 NFO VII / NFO as Adils av Isblomst (N) 2 Uros 12 (Pennut) Báliková Katarina EX1
117 NFO VII / NFO ds 24 FI*FoxyPaw's Dusty Miller 2 Uros 2 (SP) Báliková Katarina KM
118 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*Katinkurun Katajanmarja 2 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS NOM BIS
119 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
119 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel 2 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS
120 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Serrai Stéphanie Abs
121 RAG n FI*Peukaloisen Dream of happiness 2 Naaras 11 (Nuoret) Báliková Katarina EX1
122 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
123 RAG a FI*AijaiCats Charming Carla 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
124 RAG a Dollyfella Big Big Man 2 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS NOM
125 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM
126 RAG h FI*Tuulikellon Chocolate Cookie 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
127 RAG c 21 Moonlit Masquerade á Chardani*DK 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
127 RAG c 21 Moonlit Masquerade á Chardani*DK 2 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
128 RAG n 03 FI*Emija's Fresia 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
129 RAG n 03 FI*Ruuskatin Xake 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
130 RAG n 04 FI*Lukanpuron Elias 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
131 RAG n 04 FI*AijaiCats Beautiful Bea 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
132 RAG n 04 FI*Collicatin MexMax Cat's-JM 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM
133 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me 2 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS
134 RAG a 03 (N)Diadem's Vuzzy 2 Uros 7 (CH) Spijker Charles EX1 CACIB NOM
135 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Spijker Charles KM
136 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 2 Naaras 9 (Avoin) Báliková Katarina EX1 CAC NOM
137 RAG a 04 FI*Celestial's Never Höörd 2 Uros 11 (Nuoret) Báliková Katarina EX1
138 RAG a 04 FI*Satinante's Don Cesar 2 Uros 2 (SP) Báliková Katarina KM NOM
139 RAG f 03 FIN*Calamarin Afrodite 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 2
139 RAG f 03 FIN*Calamarin Afrodite 2 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
140 RAG e 03 21 FI*Calamarin MrMuscle 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
141 SBI n FI*Sydänyön Jo Vain! 2 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
142 SBI n FI*Rais-Kis KitKat 2 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
143 SBI n FI*Rais-Kis KissKiss 2 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
144 SBI n FI*Vintti-Katin Brandon 2 Uros 10 (KAS) Spijker Charles EX1 No Cert
145 SBI n FIN*Touchant Lumière 2 Naaras 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
146 SBI a FI*MeToYou Hero 2 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
147 SBI a FI*Ziazan Izusa 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
148 SBI b FI*Mimitan Triton 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
149 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM BIS
150 SBI f FIN*Lirukallion Säkenöivä voima 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 3
150 SBI f FIN*Lirukallion Säkenöivä voima 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
151 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
152 SBI j FI*Rais-Kis Doris 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
153 SBI n 21 FI*Magnificat Luna 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
154 SBI n 21 FI*Chirybiry's Uku-Man 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
155 SBI b 21 Shapur Angel 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
156 SBI d 21 FI*ElfQuest Oliver 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
157 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM BIS
158 SBI f 21 FI*Lofanna Caribia 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
159 SIB II / SIB n 09 FI*Likimain A Hard Day's Night 2 Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
160 SIB V / SIB d 23 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues 2 Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
161 SIB V / SIB g 24 FI*Villan Keisarinna 2 Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
162 SIB VI / SIB f 03 24 FI*Likimain Baby Jane 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
163 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Taigatassun Cha-Cha 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
164 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin DeaAmoris 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
164 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin DeaAmoris 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS BIV NOM
165 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Amicus 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
166 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Amor 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
167 TUA IX / TUA w 62 FI*Felesin Angeli 2 Naaras 9 (Avoin) Báliková Katarina EX1 CAC
168 TUA IX / TUA w 64 FI*Felesin Regina 2 Naaras 7 (CH) Báliková Katarina EX1 CACIB
169 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Semiramisin Gadiel Girgin 2 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 3
169 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Semiramisin Gadiel Girgin 2 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM
170 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI*Semiramisin Ak Rashida 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
171 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM BIS
172 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 3 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB NOM
173 ABY n (N)Mayas Pride Maori 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
174 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 3 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
175 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu Abs
175 ABY n FIN*Silkkihienon Namarie 3 Naaras 17 (Veteraani) Smits-Peelen Nathalie Abs
176 ABY a FI*Lovedevotion Daphne 3 Naaras 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
177 BEN n 22 CattiCartano Wild River 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
178 BEN n 24 Guru Dude Dream 3 Uros 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC NOM
179 BEN n 24 CattiCartano Master Blender 3 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
180 BEN n 24 FI*Leokatin Lystikäs 3 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 NOM
181 BEN n 24 FI*PurrGold Dolce Delia 3 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX2
182 BEN n 24 CattiCartano Hugo Boss 3 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 BIV NOM
183 BEN n 24 FI*Alcarinqua Demeter 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
184 BEN n 22 31 FI*Kattiklaanin Luke Catwalker 3 Uros 2 (SP) Serrai Stéphanie KM
185 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Onnen hetki 3 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS BIV
186 BML I / BML ns 11 31 ES*Bellabonny Sylvana 3 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
187 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Bellabonny Love 3 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
188 BRI d FI*Treselle's Buckthorn Juice 3 Uros 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
189 BRI ns 11 S*Pymans Joe Cool 3 Uros 3 (GIC) Serrai Stéphanie EX1 CACS BIV
190 BRI ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
191 BRI ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 7 (CH) Serrai Stéphanie EX1 CACIB
192 BRI ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
193 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Smits-Peelen Nathalie 1 NOM BIS
193 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM
194 BUR b FI*Almond's Domino 3 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC BIV NOM
195 BUR b FI*Arkhitekton Alnwick 3 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX2
196 BUR b FI*Oliivian Öyle Me 3 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
197 BUR b FI*ZirCat's James Bond 3 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
198 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 17 (Veteraani) Smits-Peelen Nathalie 2
198 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 2 (SP) Spijker Charles KM
199 BUR c LV*Silky Majesty Ulysses 3 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
200 BUR c FI*Beneloben Enjoy Emely 3 Naaras 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP
201 BUR e FI*Ninelli's Nenu-Nenu 3 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
202 BUR g FI*Arkhitekton Sari 3 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS NOM
203 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS
204 BUR j FI*Beneloben Dorinna 3 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP
205 CRX I / CRX c FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus 3 Naaras 9 (Avoin) Serrai Stéphanie EX1 CAC
206 CRX I / CRX ns FI*Jip-Jap'n Little Lady 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1
207 CRX I / CRX ns FI*Jip-Jap'n Miss Moneypenny 3 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 BIV
208 CRX I / CRX as FI*Tajomer Blue Monday 3 Uros 8 (PR) Serrai Stéphanie EX1 CAPIB
209 CRX II / CRX b 09 Penottie van Berkendonck 3 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie EX1 NOM
210 CRX II / CRX b 03 FI*Spectrolite Tango Desiré 3 Naaras 10 (KAS) Serrai Stéphanie EX1 CAP NOM
211 CRX IV / CRX ds 03 24 FI*Spectrolite Horsmakiitäjä 3 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC
212 CRX V / CRX a 23 FI*Tajomer Hello Kitty 3 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
213 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 5 (IC) Serrai Stéphanie EX1 CAGCIB NOM
214 CRX VI / CRX n 09 24 Antonio Pink Princess*PL 3 Uros 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
215 CRX VIII / CRX f 09 33 FI*Alchemist Queen of Hearts 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
216 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB NOM
217 CYM 53 / CYM e 09 53 FI*KehRuun Aisha 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB NOM
218 DRX I / DRX ns FI*Minimiun Pikku Tipi 3 Naaras 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
219 DRX IV / DRX f 09 FI*Fairy-Story's ForgetMeNot 3 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS NOM
220 DRX IV / DRX f 09 FI*Fairy-Story's Maleficent 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
221 DRX VIII / DRX n 03 31 FI*Fairy-Story's HipHipHooray 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
222 EUR n Silkkiturkin Quukernuppi 3 Naaras 12 (Pennut) Serrai Stéphanie Abs
223 EUR a FI*Kissakallion Nadianna 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
224 EUR n 24 FI*Tiikerililjan Kurmeli 3 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
225 EUR f 24 FI*Sireenin Anarchy 3 Naaras 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1 NOM BIS
226 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 11 (Nuoret) Serrai Stéphanie EX1 NOM
227 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
228 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Spijker Charles KM BIV NOM BIS
229 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS
230 KOR FI*Tatsutan Xabi Sana-Tanam 3 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles Abs
231 KOR FI*Tatsutan Xaver Parah-Sara 3 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
232 KOR FI*Tatsutan Xiu Udarah-Tejah 3 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX2
233 KOR FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha 3 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS NOM
234 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
235 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
236 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
237 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Serrai Stéphanie KM
238 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Smits-Peelen Nathalie 2
238 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 4 (GIP) Serrai Stéphanie EX1 CAPS NOM
239 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
240 OCI b 24 FI*WiliWilla Northern Spy 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
241 OCI b 24 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 BIV NOM BIS
242 OCI b 24 FI*Martinic Supreme Selection 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
243 OCI b 24 FI*Moosegrove Bella Dorotea 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
244 OCI o 24 Dragon Amagitsune*RU 3 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC NOM
245 OCI ns 24 FI*Northalla Granuaile 3 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
246 OCI ns 24 Ozspots Sheelberight 3 Uros 10 (KAS) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAP NOM
247 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
248 RUS FI*BlueKaramel Blue Diamond 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu Abs
249 RUS FI*Hana-Bi Pimen 3 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
250 RUS FI*Inkilee Miss Suvisilmä 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
251 RUS S*Kyanos Dreamsister Diamond 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
252 RUS FI*Lolcat's Leo Wyatt 3 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM
253 RUS FI*NorthernBlue Lionheart 3 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
254 RUS FI*Janatuisen La Tourterelle 3 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
255 RUS Norma Jean de Caritates 3 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu Abs
256 SIN Aiko Fán Gòu 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
257 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM
258 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 3 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
259 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 3 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
260 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 17 (Veteraani) Smits-Peelen Nathalie 1 NOM
260 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 3 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
261 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 3 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM BIS
262 SOM a FI*Kharn-Ka Gråharas Freya 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
263 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon 3 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
264 SPH V / SPH a 32 FI*Hobbitqueen's Topaz 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
265 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
266 BAL w 67 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile 4 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna Abs
267 OLH n 03 25 FI*Noxx The World Is NotEnough 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
268 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
269 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba 4 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB NOM
270 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
270 OSH n 24 FIN*Birregin Ashita ga Choose 4 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM
271 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM BIS
272 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM BIS
273 OSH a 24 Nick-Nack Sia Alicia, CZ 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM BIS
274 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM BIS
275 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
275 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
276 OSH bs 25 FI*Nazarlik XTC 4 Uros 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS NOM
277 OSH n 03 24 FI*Choose Xoo Cute To Be True 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
278 PEB V / PEB b 33 Vilnius BaldEra*LT 4 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna EX1 CAP
279 SIA n FI*Viitakon Matami Mimmi 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
280 SIA b San-Toi North Star of Plan-A 4 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
281 SIA b FI*Amon Sethi 4 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM
282 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
283 SIA n 21 FI*Keskimaan Dwarf Kili 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
284 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
285 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
286 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
287 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 2
288 HCS Sanni Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
308 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Báliková Katarina EXO g 21 33, EXO n, EXO n 22, PER a 33, PER d, PER fs, PER n, PER n 33, ACL III, MCO III, NEM I, NFO VI, NFO VII, RAG a 04, RAG n, TUA IX 39
Eek Magnusson Iréne ACS V, MCO V, MCO VIII, NEM II, RAG e 03 21, SBI c, SBI d 21, TUA V, TUV f 61-63, Kat 2 vet, Kat 4 vet, HCS 37
Hämäläinen Satu MCO I, MCO VI, NFO V, RAG c, RAG c 21, RAG f 03, SBI b, ABY n, CRX V, OCI os 24, RUS, SOM n 41
Nyman Pia MCO VII, RAG a, RAG h, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI b 21, SBI f, SBI f 21, SBI j, SBI n 21, SIB II, SIB VI, OLH n 03 25, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH n 03 24, SIA n, SIA n 21, SYS b 03 35
Serrai Stéphanie ACS III, MCO II, MCO IV, NFO IV, NFO IX, SIB V, BEN n 22 31, BRI ns 11, BUR j, CRX I, CRX II, CRX VI, EUR g 24, EUR n, OCI n 24 41
Smits-Peelen Nathalie EXO f 22, EXO n 24, PER a, PER d 22, PER ds 22 62, PER f 03, PER fs 22 62, PER g 22, PER n 03 24, PER ns 03, PER w 62, BEN n 24, BML I, BRI d, BUR c, BUR e, BUR g, DRX IV, MAU ns 24, OCI ns 24, Kat 3 vet 37
Spijker Charles MCO IX, NFO II, NFO III, NFO VIII, RAG a 03, SBI n, TUV n 61-63, ABY a, BUR b, CRX IV, EUR f 24, KOR 39
Wilczek Anna BEN n 22, BUR n, CRX VIII, CYM 53, DRX I, DRX VIII, EUR a, EUR as 22, EUR n 24, MAN 51-52, OCI b 24, OCI o 24, SIN, SOM a, SPH V, BAL w 67, OSH bs 25, OSH f, OSH n, OSH n 24, PEB V, SIA b, SIA c, SIA e 21 33
8 tuomaria.